Loading...

Máš fotoaparát a …

Kúpil si si digitálnu zrkadlovku, no fotografie niesu práve také, ako by si čakal? Určite nejeden začínajúci fotograf si toto povedal. Kde robím chybu? Veď mám predsa nový foťák, určite je pokazený toto nieje možné!

Verte aj ja som to zažil a bolo to komické, keď som vyfotografoval svoj prvý záber v režime M a fotka bola čierna. Hovorím si, paráda objednal si si šunku rovno z Japonska. Prvá vec, ktorá ma napadla, kde ho pôjdem reklamovať.

Nikto z nás nepočíta so žiadnymi návodmi na obsluhu, ale verte mi, ak ste začiatočník určite si ho prečítajte. Strašne veľa vám pomôže nie ako ja, po pol roku. Okrem toho musíte vedieť základy fotografie, čo je expozičný trojuholník (ISO, clona , čas), bez ktorého sa nedostanete ďaleko a nebudete vedieť čo robíte. Druhou vecou je kompozícia, ktorá je tiež veľmi dôležitá a bez ktorej Vaša fotografia nebude dobrá a nezaujme nikoho. Post-proces fotografie je ďalšou, veľmi podstatnou vecou. Vyfotiť pekný záber je iba 50%                                                                            úspechu, ďalších 50% je úprava fotografie.

 

A ešte skôr, ako si vytvoríte profil na Facebooku už v ten deň, keď si kúpite zrkadlovku a napíšete za menom ,,photography “ prečítajte si základy fotografie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *